Moravskoslezský kraj

Moravskoslezský kraj

Bc. Vlastimil Kupka

Bc. Vlastimil Kupka

Volební obvod č. 68, Opava

 

"Místo řečí o nápravě je třeba konat!"

 

Kandidát do Senátu Parlamentu ČR ve volebním obvodu č. 68, Opava

60 let, žije v Kyjovicích, učitel autoškoly

Téměř celý svůj dosavadní život bydlí v malebné obci Kyjovice v okrese Opava, tedy ve volebním obvodu, v němž kandiduje. Vyučil se kuchařem a tuto profesi, při které absolvoval střední školu s maturitou, vykonával deset let, což s radostí dodnes oceňuje jeho rodina. Následně se rozhodl pro profesi učitele autoškoly, a proto si doplnil pedagogické vzdělání. Práci při výcviku a školení řidiček a řidičů se věnuje dodnes a po absolvování vysokoškolského studia se společníkem založil vlastní školicí středisko.

Čtyři volební období vykonával funkci zastupitele v obci a jedno volební období v Moravskoslezském kraji. Je členem KSČM, za kterou kandiduje, a v r. 2016 byl zvolen předsedou OV KSČM Opava.

Své životní zkušenosti a poznatky, které získává při rozhovorech se spoluobčany, chce uplatňovat při rozhodování v Senátu PČR. Rád by se zaměřil zejména na problematiku dopravy, školství a cestovního ruchu. Chce podpořit především rozvoj našeho volebního obvodu a celého Moravskoslezského kraje. Jeho cílem je, aby v tomto regionu občané rádi bydleli, pracovali a trávili volný čas a nemuseli se stěhovat za prací a vyššími příjmy jinam.

Jeho největším koníčkem je rodina, zahrada a četba. Je ženatý, má tři dcery a dva vnuky.

Ing. René Číp

Ing. René Číp

Volební obvod č. 71, Ostrava-město

 

"Stop nesmyslům! Omladit Senát!"

 

Kandidát KSČM do Senátu ve volebním obvodu č. 71, Ostrava-město

43 let, žije v Ostravě, obchodník v oblasti exportu

Jako rodilý Ostravák se zajímá o veškeré dění ve městě, o nešvary s údržbou zeleně, problémy se slučováním škol, ale také o podporu sportu a kultury. Každý rok si jako hudební fanoušek rád zajde na ostravské Coloursy i jiné festivaly. Je zkušeným obchodníkem v exportu, ovládá aktivně cizí jazyky. Kromě své rodiny, do níž počítá i svého psa, má rád cestování po světě, badminton a hudbu.

Nejen pro Ostravu, ale i pro celou republiku chce prosazovat:

Bezpečnost na ulicích a zamezit kšeftování majitelů ubytoven s příspěvkem na bydlení

Pořádek na chodnících a cestách, řádnou a nepředraženou údržbu zeleně a čistotu

Zdarma městskou hromadnou dopravu (nejen pro seniory) - jinde to už mají

NE znovuzavedení zdravotnických poplatků, kterými neustále vyhrožuje ODS a TOP 09

Žádné nekvalitní potraviny - nejsme přece druhořadí občané EU…

STOP povinným kvótám na uprchlíky

Zrušit zpoplatnění rychlostní cesty do Frýdku-Místku a pohnout s prodlouženou Rudnou

Podporu družstevního bydlení a výstavby nových bytů nejen developery, ale např. obcemi

Snížení a nejlépe zrušení poplatků za odvoz odpadků

Podporu wi-fi zdarma ve městech a veřejných prostorech

PaedDr. Milada Halíková

PaedDr. Milada Halíková

Volební obvod č. 74, Karviná

 

"Lepší zákony pro slušné lidi"

 

Kandidátka KSČM do Senátu Parlamentu ČR ve volebním obvodu č. 74, Karviná

68 let, žije v Havířově, učitelka, politička

Vyrostla v hornické kolonii v Orlové, v domku, u něhož rodičům pomáhala na zahradě. Dříve nudná povinnost v dětství se u ní v dospělosti změnila na nadšené zahrádkaření. Když začala učit, snažila se vzbudit v žácích a později studentech střední školy zájem o další vzdělávání. Někdy se to povedlo, někdy ne. Tak to v životě chodí. Nikdy se ale nevzdala snahy lidem pomáhat najít tu jejich cestu životem a překonávat na ní překážky i zažívat společně úspěchy.

Ve veřejné správě působí dlouhodobě, dvakrát byla místostarostkou a v letech 2002-2006 primátorkou statutárního města Havířov, kde žije už od roku 1970. V zastupitelstvu města pracuje dosud. Je ráda, že v době, kdy stála v čele radnice, se podařilo vedení města například rekonstruovat kulturní dům Radost, kde Havířov získal v roce 1955 městská práva. Postavili nový Dům pro seniory Helios, pořádali řadu kulturních, sportovních a společenských akcí pro děti, mladé i starší. Občané ji poté zvolili poslankyní, kde také jen „neseděla v lavici“, ale aktivně pracovala ve výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj, kterému 4 roky předsedala. 

Považuje za důležité měnit zákony, které nevyhovují slušným lidem, a v Senátu využívat i možnosti zákonodárné iniciativy. Nestačí si stěžovat, je třeba jednat!

Má syna a je hrdou babičkou dvou vnuček. Těší ji, že často potkává své žáky, jejich děti i ty, které třeba před lety oddala. Dlouhodobě pracuje také v Českém svazu žen a myslí si, že o vyšším zastoupení žen v politice není možné jen mluvit, ale je zapotřebí dát lidem šanci ženu zvolit i do Senátu. 

Aktuálně na FB